REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
W Gliwicach będzie produkowane ciepło ze ścieków oczyszczonychartykuł
Pokaż artykuł
W Gliwicach będzie produkowane ciepło ze ścieków oczyszczonych
Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Gliwicach realizuje jeden z najbardziej zaawansowanych projektów transformacji energetycznej w polskim ciepłownictwie – budowę wielkoskalowej pompy ciepła wykorzystującej ciepło ze ścieków oczyszczonych pochodzących z Centralnej Oczyszczalni Ścieków w Gliwicach. Za realizację kluczowego etapu przedsięwzięcia odpowiadać będzie Grupa KDM, wybrana na integratora inwestycji. Podpisano umowę w tej sprawie.
Panattoni buduje pod Warszawą blisko 29 000 mkw. fabryki dla Reynaers Aluminiumartykuł
Pokaż artykuł
Panattoni buduje pod Warszawą blisko 29 000 mkw. fabryki dla Reynaers Aluminium
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, realizuje fabrykę dla Reynaers Aluminium w okolicach Warszawy. Globalny potentat rynku aluminium w II kw. 2023 roku skorzysta z obiektu o powierzchni blisko 29 000 mkw. Będzie to jedna z największych hal produkcyjnych firmy na terenie Europy. Inwestycja przejdzie certyfikację środowiskową metodą BREEAM na poziomie Excellent.
Ponad 40 000 mkw. dla giganta branży elektronicznej. Panattoni buduje za ponad 80 mln euro fabrykę w formule BTO w zachodniej Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Ponad 40 000 mkw. dla giganta branży elektronicznej. Panattoni buduje za ponad 80 mln euro fabrykę w formule BTO w zachodniej Polsce
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, z kolejnym zakładem produkcyjnym dla globalnego giganta. Jeden ze światowych liderów branży AGD i elektronicznej już pod koniec 2023 roku skorzysta z fabryki o powierzchni ponad 40 000 mkw. Obiekt w formule BTO powstaje w zachodniej Polsce i będzie odbywała się w nim produkcja artykułów gospodarstwa domowego. Wartość projektu to ponad 80 mln euro.
W Warszawie powstało pierwsze w Polsce atelier diamentówartykuł
Pokaż artykuł
W Warszawie powstało pierwsze w Polsce atelier diamentów
W Warszawie powstało pierwsze w Polsce atelier diamentów. Wielofunkcyjny kompleks na warszawskiej Woli z portfolio Grupy Capital Park – Fabryka Norblina – powitał nowego najemcę. Atelier diamentów House of Diamond to nowa polska marka, która zaprasza do świata najszlachetniejszych i najbardziej pożądanych kamieni świata.
Panattoni z finansowaniem na budowę fabryki niemieckiej firmy TRILUX w Świdniku artykuł
Pokaż artykuł
Panattoni z finansowaniem na budowę fabryki niemieckiej firmy TRILUX w Świdniku
Panattoni, najaktywniejszy deweloper powierzchni przemysłowych na świecie, uzyskał finansowanie na realizację fabryki dla firmy TRILUX, globalnego eksperta oświetleniowego, specjalizującego się w ekologicznych i zaawansowanych technologicznie rozwiązaniach B2B. Kredytu w wysokości 18 300 000 euro udzielił Alior Bank.
Wiecha na budowie wielkiej fabryki Mercedes-Benz na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
Wiecha na budowie wielkiej fabryki Mercedes-Benz na Dolnym Śląsku
Mercedes-Benz umacnia swoją obecność w Jaworze na Dolnym Śląsku. Po uruchomieniu fabryki silników i baterii koncern realizuje kolejny etap inwestycji: budowę zakładu produkującego elektryczne vany. Zawieszenie wiechy nad nową fabryką symbolizuje zakończenie kluczowego etapu prac i potwierdza, że Jawor staje się jednym z najważniejszych punktów na mapie nowoczesnej motoryzacji w Europie.
Olbrzymie magazyny energii powstaną w Polsce. Umowa już podpisanaartykuł
Pokaż artykuł
Olbrzymie magazyny energii powstaną w Polsce. Umowa już podpisana
Greenvolt Power, spółka należąca do Grupy Greenvolt, oraz Entrix podpisały wyłączną umowę dotyczącą optymalizacji i obrotu energią dla pięciu wielkoskalowych projektów magazynowania energii elektrycznej (BESS) w Polsce o łącznej mocy 1,3 GW i pojemności 5,2 GWh.
Lider usług logistycznych dla e-commerce i healthcare Arvato otworzy nowe centrum dystrybucyjne w Poznaniu. Powstaną nowe miejsca pracyartykuł
Pokaż artykuł
Lider usług logistycznych dla e-commerce i healthcare Arvato otworzy nowe centrum dystrybucyjne w Poznaniu. Powstaną nowe miejsca pracy
Lider usług logistycznych dla e-commerce i healthcare Arvato wybrał Prologis Park Poznań III jako lokalizację nowego centrum dystrybucji na Europę. W ramach inwestycji Prologis wybuduje nowoczesny obiekt o łącznej powierzchni 46 tys. m². Centrum logistyczne posłuży Arvato do obsługi międzynarodowej firmy z sektora sprzedaży detalicznej.
W poszukiwaniu inwestorówartykuł
Pokaż artykuł
W poszukiwaniu inwestorów
W ubiegłym tygodniu odbyły się targi nieruchomości komercyjnych EXPO REAL 2013. To obok targów w Can...
[śląskie] Oficjalne rozpoczęcie inwestycji w RAFAMECIEartykuł
Pokaż artykuł
[śląskie] Oficjalne rozpoczęcie inwestycji w RAFAMECIE
30 kwietnia na terenie Fabryki Obrabiarek RAFAMET S.A. w Kuźni Raciborskiej odbyło się uroczyste wmu...
[Aglomeracja Wrocławska] Podwrocławska fabryka LG Chem będzie głównym dostawcą baterii do e-aut koncernu Volkswagen AGartykuł
Pokaż artykuł
[Aglomeracja Wrocławska] Podwrocławska fabryka LG Chem będzie głównym dostawcą baterii do e-aut koncernu Volkswagen AG
Niemiecki koncern Volkswagen podpisał umowę z koreańskim LG Chem na dostarczanie baterii do elektryc...
Za rok w Gdańsku ruszy nowoczesna fabryka modułów bateryjnych szwedzkiej firmy Northvolt. Zatrudnienie znajdzie 500 osóbartykuł
Pokaż artykuł
Za rok w Gdańsku ruszy nowoczesna fabryka modułów bateryjnych szwedzkiej firmy Northvolt. Zatrudnienie znajdzie 500 osób
W Gdańsku, na terenie Pomorskiego Centrum Inwestycyjnego, w pobliżu Portu Gdańsk i terminala kontenerowego DCT trwa budowa nowoczesnej fabryki modułów bateryjnych szwedzkiej firmy Northvolt. Koszt inwestycji wyniesie 200 mln dolarów. Pracę w fabryce znajdzie 500 osób.
ElectroMobility Poland pozyskuje prawo do nieruchomości na terenie Jaworznickiego Obszaru Gospodarczego, na którym powstanie fabryka Izeryartykuł
Pokaż artykuł
ElectroMobility Poland pozyskuje prawo do nieruchomości na terenie Jaworznickiego Obszaru Gospodarczego, na którym powstanie fabryka Izery
W wyniku postępowania przetargowego przeprowadzonego przez Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną (KSSE) oraz Urząd Miasta Jaworzno, spółka ElectroMobility Poland S.A. (EMP) zostanie właścicielem działki o powierzchni 117 ha, zlokalizowanej na terenie Jaworznickiego Obszaru Gospodarczego (JOG). Tym samym spółka realizująca projekt polskiej marki samochodów elektrycznych Izera zostaje pierwszym inwestorem na terenie JOG.
Pod Wrocławiem powstaje wielka fabryka hiszpańskiej firmy Persan. Pracę w niej znajdzie ponad tysiąc osób [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Pod Wrocławiem powstaje wielka fabryka hiszpańskiej firmy Persan. Pracę w niej znajdzie ponad tysiąc osób [ZDJĘCIA]
Powstaje kolejna wielka, zagraniczna inwestycja produkcyjna na Dolnym Śląsku. Pod Wrocławiem, w miejscowości Wróblowice w gminie Miękinia trwają zaawansowane prace na budowie fabryki chemii gospodarczej firmy Persan Polska S.A., należącej do hiszpańskiej grupy Persan.
Ukraiński inwestor zwolnił pracowników i zlikwidował Calfrost. W Kaliszu znika dawna fabryka mrożonek. Jest nowy właścicielartykuł
Pokaż artykuł
Ukraiński inwestor zwolnił pracowników i zlikwidował Calfrost. W Kaliszu znika dawna fabryka mrożonek. Jest nowy właściciel
Koniec epoki Calfrostu. Ruszyła rozbiórka zakładu po 20 latach działalności. W Kaliszu rozpoczęły się prace rozbiórkowe dawnych zabudowań fabryki mrożonek Calfrost, która przez lata była jednym z ważnych punktów przemysłowych miasta. Obiekt należał przez dwie dekady do spółki Nordis Chłodnie Polskie, a jesienią 2023 roku cały koncern został przejęty przez ukraińską firmę Three Bears (Trzy Niedźwiedzie) – producenta lodów i żywności mrożonej. Wkrótce po transakcji (po roku od niej) nowy właściciel ogłosił decyzję o likwidacji zakładu.
Fabryka Perun: Na warszawskiej Pradze-Południe rozpoczyna się jeden z ciekawszych procesów rewitalizacyjnych ostatnich lat [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Fabryka Perun: Na warszawskiej Pradze-Południe rozpoczyna się jeden z ciekawszych procesów rewitalizacyjnych ostatnich lat [WIZUALIZACJE]
Na warszawskiej Pradze-Południe rozpoczyna się jeden z ciekawszych procesów rewitalizacyjnych ostatnich lat. Teren dawnej fabryki Perun przy ul. Grochowskiej 301/305, miejsce o ponad stuletniej historii przemysłowej, ma szansę zyskać nowe życie jako wielofunkcyjny kwartał mieszkaniowy. Za koncepcję architektoniczną odpowiada pracownia WWAA, która proponuje projekt wpisujący się w aktualny nurt przekształcania postindustrialnych przestrzeni w strukturę współczesnej Warszawy.
W woj. śląskim powstaje największy nowy park handlowy w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
W woj. śląskim powstaje największy nowy park handlowy w Polsce
Prace nad największym budowanym obecnie w Polsce parkiem handlowym wchodzą w główną fazę realizacji. Spółki Acteeum Central Europe i Falcon Investment Management, wraz z generalnym wykonawcą MIRBUD S.A. oraz Prezydentem Miasta Rafałem Piechem, symbolicznym wmurowaniem kamienia węgielnego zainaugurowały kolejny etap budowy OTO Parku Siemianowice. Obiekt, jako jeden z nielicznych w Polsce, będzie spełniał wyśrubowane wymogi międzynarodowego certyfikatu Breeam Excellent. W nowym parku handlowym powstanie 300 nowych miejsc pracy.
E.Wedel kończy w Warszawie największą inwestycję w swojej historii [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
E.Wedel kończy w Warszawie największą inwestycję w swojej historii [ZDJĘCIA]
W warszawskiej dzielnicy Praga-Południe, przy ul. Zamoyskiego 28/30 dobiega końca rozbudowa fabryki czekolady i słodyczy Lotte Wedel. Inwestycja będzie droższa niż pierwotnie zakładano i ze względu na zwiększenie zakresu prac. Tuż obok Fabryki Czekolady E.Wedel w Warszawie, w której produkowane są kultowe słodycze, powstaje wyjątkowa przestrzeń.
Nowa inwestycja PGE w Lublinie zwiększy możliwość realizacji zielonych inwestycjiartykuł
Pokaż artykuł
Nowa inwestycja PGE w Lublinie zwiększy możliwość realizacji zielonych inwestycji
PGE Dystrybucja Oddział Lublin, spółka z Grupy PGE, zakończyła realizację inwestycji związanej z uruchomieniem nowego Głównego Punktu Zasilającego (GPZ) Felin, której łączny koszt wyniósł blisko 27 mln zł. Stacja 110/15 kV Felin przyczyni się do rozwoju energetyki odnawialnej w województwie lubelskim, a zastosowane rozwiązania techniczne pozwolą również na zapewnienie stabilnych dostaw energii elektrycznej do odbiorców w regionie.
Grupa ORLEN wybuduje wielką farmę fotowoltaiczną na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
Grupa ORLEN wybuduje wielką farmę fotowoltaiczną na Dolnym Śląsku
Grupa ORLEN, poprzez Energę Wytwarzanie, przejęła projekt budowy farmy fotowoltaicznej o mocy 130 MW, która będzie w stanie zasilić czystą energią ponad 60 tys. gospodarstw domowych. Inwestycja zostanie zrealizowana do końca 2025 roku i będzie największą farmą fotowoltaiczną Grupy ORLEN w południowej Polsce. Koncern posiada obecnie około 100 MW mocy zainstalowanej w 11 działających farmach fotowoltaicznych oraz mikroinstalacjach.
REKLAMA